Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:(zabudli ste?)
Ešte nemáte konto? Pridajte sa k nám!

Kuriozity ľudského tela.
Človek je geniálna ~stavba~ na základoch DNA. Ale i pri vývoji ľudského tela môže prísť k anomáliám a niektorý orgán môže byť vyvinutý dvakrát. Pri ktorom z týchto orgánov nebola nikdy táto anomália zdokumentovaná?


obličky


srdce


pečeňVeľmi nepríjemný pocit - potrebuješ ísť na malú potrebu, toaleta je však na vzdialenom mieste. Od ktorého obsahu praskne močový mechúr?


nikdy nepraskne


od 500 ml


od 1000 mlSrdce je motorom človeka. Ale i pri ňom môže prísť k anatomickým anomáliám. Jednou veľmi zriedkavou anomáliou srdca je SITUS INVERSUS. Čo sa skrýva za touto diagnózou?


rytmus srdcových oziev je narušený


aorta a pľúcnica sú vymenené


srdce bije vpravo - je uložené na pravej straneStará múdrosť hovorí, že človek pre smiech využíva viac svalov ako pre vážnu tvár. Čo si myslíš, koľko svalov potrebuješ pre jemný, rozoznateľný úsmev?


2


6


10Koľko percent tvorí voda v tele novorodenca?


20 - 30


40 - 50


70 - 80Vlasy a nechty rastú ďalej aj po smrti, toto si myslí aj veľa odborníkov v medicíne. Je to pozorovateľné u mužov, ktorým bola po úmrtí oholená tvár a po niekoľkých dňoch majú na brade opäť strnisko. Aké riešenie má táto hádanka?


koža vysychá


bunky kože a nechtov nepotrebujú skoro žiadnu energiu


po mozgovej smrti chvíľu trvá, pokým sa informácie dostanú do všetkých častí telaČo si myslíš, u koho je podiel telesných tekutín na telesnej hmotnosti najvyšší?


u ľudí s nadváhou


u svalovcov


u ľudí s normálnou váhou a malým bruchomKtorý orgán je pozostatkom z rannej histórie človeka, ktorý v skutočnosti vôbec pre život nepotreboval?


tenké črevo


pečeň


žlčníkČo odlišuje ľudí, opice a morčatá od mnohých iných cicavcov?


majú mliečne zuby, ktoré budú po čase nahradené trvalými


nedokážu si sami vytvárať vitamín C


môžu sa spáliť na slnku

Autor testu je: ludmilla
Dátum vytvorenia: 18.3.2017
Test bol vyhodnotený: 1474 krát

Za všetky texty a obrázky použité v kvízoch zodpovedajú ich autori. Ich obsah sa nemusí zhodovať s názormi a postojmi KvízMajstra. V prípade, že máte znalosť, že niektorý text, fotka alebo obrázok porušuje tieto podmienky, prosím dajte nám o tom vedieť a tento obsah bude zo servera odstránený. Tieto testy spravuje moderátor energizer