Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:(zabudli ste?)
Ešte nemáte konto? Pridajte sa k nám!

Protiteroristické opatrenia
Letiská môžeme kontrolovať, stanice metra však nie. Vedci pracujú na tom, ako odhaliť výbušniny vo veľkom pohybujúcom sa dave. Čo by si im navrhol?


infračervené lúče


detektory tepla


chemické detektorySkenery dúhovky sú spoľahlivou metódou ako identifikovať človeka. Mnohé vládne organizácie túto možnosť využívajú. Vieš však kde sa skenery dúhovky nepoužívajú?


pri identifikácii padlých vojakoch vo vojenských operáciach USA


pri vstupe do vysoko-bezpečnostnej zóny letiska Frankfurt


pri hraničnej kontrole v Arabských EmirátochVeľká Británia je krajinou, ktorá má najväčšiu hustotu pozorovacích kamier na svete. Na koľko obyvateľov tam pripadá jedna kamera?


na 15 obyvateľov


na 30 obyvateľov


na 100 obyvateľov22. októbra 2010 bol na letisku John F. Kennedy v New Yorku nainštalovaný prvý celo-telový skener. Čím sa zaoberali titulky všetkých denníkov?


niektoré US celebrity sa snažili vyhnúť tomuto zariadeniu, aby neboli odhalené ich silikóny


tajomník pre vnútornú bezpečnosť Janet Napolitano, ktorý bol pri vysvätení tohto prístroja, ho odmietol vyskúšať


mnoho ľudí odmieta toto zariadenie, pretože podporuje smilnosťVypátranie výbušnín - v tom sa najlepšie osvedčili psi, i keď ich tréning je zložitý a stoja dosť peňazí. Americkí bezpečnostní vedci chcú však poslať do boja proti teroru aj iné zvieratá. Viete ktoré?


mačky


holuby


medonosné včely15. januára 2008 sa na Slovensku začali vydávať biometrické pasy. Od roku 2009 sa začal používať aj druhý biometrický údaj - odtlačky prstov. Ako demonštrovalo nemecké združenie hackerov Chaos Computer Club (CCC) proti tejto inovácii?


CCC vytvorilo atrapu odtlačku prsta vtedajšieho ministra vnútra Wolfganga Schäubleho, ktorú si každý pomocou fólie môže nalepiť na vlastný prst


niektorí hackeri získali prístup do bezpečnostného systému letiska Berlín Tegel a vyradili systémy z prevádzky


CCC vytvorilo počítačový program a k tomu prislúchajúci laserový prístroj, ktorý dokáže manipulovať odtlačky prstovPodľa smerníc EU sú naše telefonické hovory, SMS, internetové komunikácie monitorované a uchovávané. Kto je vyňatý z tohoto monitorovania?


novinári


nikto


kňazi100 mililitrov - toto je horný limit pre jednotlivé tekutiny, ktoré si môžeme zobrať na palubu lietadla. Všetko ostatné musia pasažieri pri kontrole vyhodiť. Koľko odpadu je takto vyprodukovaného za týždeň na letisku Frankfurt?


10 ton


21 ton


50 tonOd istého času sa piloti sťažujú na nové hrozby v bezpečnosti letectva. O čo ide?


vysokovýkonné kardiostimulátory


útoky hackerov na autopilota v kokpite


zvlášť silné laserové ukazovátkaLietadlá sú vybavené ELT (emergency location transmitter) systémom. Čo to je?


lokátor na určovanie polohy


letecký zapisovač


čierna skrinka

Autor testu je: ludmilla
Dátum vytvorenia: 7.4.2017
Test bol vyhodnotený: 437 krát

Za všetky texty a obrázky použité v kvízoch zodpovedajú ich autori. Ich obsah sa nemusí zhodovať s názormi a postojmi KvízMajstra. V prípade, že máte znalosť, že niektorý text, fotka alebo obrázok porušuje tieto podmienky, prosím dajte nám o tom vedieť a tento obsah bude zo servera odstránený. Tieto testy spravuje moderátor energizer