Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:(zabudli ste?)
Ešte nemáte konto? Pridajte sa k nám!

Návod na hru Sedma


    Hru sedma môžete hrať proti živému súperovi, alebo proti počítaču. Na začiatku počítač rozhodne, kto bude v hre začínať. V prípade, že hra skončí nerozhodným skóre, hráč ktorý začínal prehráva. Hrá sa s klasickým balíčkom 32 mariášových kariet. Každé kolo sa začína so 4 kartami a po dohraní kola sa chýbajúce karty doťahajú z balíčka kariet. Hráči sa počas hry vždy striedaju vo vyhadzovaní kariet. Hráč, ktorý hodil poslednú kartu zhodnú so spodnou kartou, alebo vyhodil sedmu (tj. karta s číslom 7) berie celú kopu a začína v ďalšom kole ako prvý. Skóre v hre sa ráta na počet získaných kariet 10 a A (eso). Za každú takúto kartu získavate 10 bodov.

Odmenou za výhru v hre Sedma je 40b kód za hru proti počítaču, alebo 60b kód za hru proti živému súperovi. V prípade, že sa Vám podarí uhrať čistú hru (tj. súper nezíska žiadne kolo), získavate 50b, resp. 80b kód.

Bodovanie ligy: na začiatku má každý nový hráč skóre 1500. V prípade že prehrá hru, skóre klesá. Ak hru vyhrá, skóre rastie. Skóre narastie alebo klesne o počet bodov ktorý sa rovná rozdielu vzájomného skóre, vydelené 60. Takže ak porazíte súpera, ktorý má o 120 bodov viac ako vy, získavate 2 body a on stráca 2 body. Ak zvíťazí hráč s lepším skóre, zmena je vždy len 1 bod.
Pravidlá pre bodovanie: v priebehu mesiaca môžete s jedným súperom hrať maximálne 50 hier, ostatné hry automaticky nebudú dávať body do skóre. Hra proti hráčovi s rovnakou IP adresou taktiež nedáva skóre. Ak hráte len pre zábavu, ignorujte tieto pravidlá.